top of page

MIS ON JOOGA?

Jooga on iidne enesearendamise (kogemuslik) praktiline meetod, mida kasutatakse heaolu tõstmiseks, vaimse ja füüsilise tervise säilitamiseks ja parandamiseks. See võib olla väga võimsaks vahendiks  inimese isksuslikul arenguteel.

 

Kõik me oleme kogenud meeleseisundit, kus kõik tundub lagunevat koost väikesteks tükkideks ja me ei suuda seda vältida. See kaootiline seisund ei sõltu situatsioonist vaid meie enda meeleseisundist. 

 

Me oleme aga kogenud ka teistsugust enesetunnet, mil tundub et valitseme olukorra üle, oleme enesekindlad, rahulolevad ja täis armastust kõige ümbritseva vastu. Kõik me tahame kogeda seda seisundit ikka ja jälle, olla vabad vihast, ahnusest, frustratsioonist, meeleheitest ja kurbusest. Kogeda sügavat vabadust ja rahulolu. Sellise seisundiga „ühenduse“ saamise protsess, ühenduses olemine ongi jooga. 
 

 

Oma sügaval sisemuses oleme selle seisundiga kogu aeg ühenduses, kuid meie meeled on nagu mask selle ees, mis tekitab „moonutatud pildi“. Meeled pole ühenduses meie sisemise minaga.

 

Kõik meeled, mille kaudu me tajume maailma enda ümber on mõjutatud, pole puhtad, vaid sisaldavad varasemaid seisukohti, teadmisi, kogemusi ja selle tõttu takistavad meil tajuda maailma nii nagu see tegelikult on. Võiks ka öelda, et aken läbi mille me maailma vaatame ei ole täiesti läbipaistev ja nii me saamegi varjutatud pildi. Jooga aitab meil seda „akent“ puhastada.

 

Kuna iga inimene on kordumatu, on ka meetodid meele puhastamiseks iga inimese puhul erinevad. 

 

Klassikaline jooga pakub laialdaselt võimalusi ja tehnikaid, mida on tähtis kohandada igale indiviidile just sellisel moel, mis konkreetsele inimesele sobib ja mida ta on valmis vastu võtma.  

 

Klassikalise joogaga võivad tegeleda kõik.

 

bottom of page