top of page

Joogateraapia

Joogateraapia on Eestis veel väga vähe tuntud. Indias teavad arstid väga hästi et ravi paralleelselt joogateraapiaga on väga efektiivne ja paranemine kiirem ning saadavad inimesi ise joogaterapeudi juurde. Võib olla puudub läänemaailma inimestel ka usk endasse, usk ja kogemus, et ka ise saab enda jaoks midagi ära teha. Joogaterapeudina väidan aga, et inimene ise saab enda jaoks teha rohkem kui keegi teine. Me ise saame ennast muuta, teised aga ainult teha vigadeparandust. Loomulikult tuleb alati järgida ka arsti ettekirjutusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joogaterapeut koostab inimesele tervise parandamiseks suunatud individuaalprogrammi, mida inimene ise kodus praktiseerib. Ei ole olemas kahte ühesugust inimest. Isegi kui terviseprobleem on sama, on joogateraapia praktika igale inimesele erinev. Ainus eeldus joogateraapia jaoks on inimese enda valmisolek oma tervisesse panustada. Pole ühtegi takistust ega vastunäidustust. Inimeses on iseenda aitamisel ja tervendamisel tohutu potentsiaal.

 

Joogateraapia pole laiskadele, sest kogu töö tuleb ära teha iseendal talle sobival ajal individuaalprogrammi alusel. Tihti võibki toimuda nii, et inimene ei saavuta piisavalt kiiresti tulemust ja loobub. Kui mõned terviseprobleemid kujunevad välja aastakümnete jooksul, siis kummalisel kombel loodetakse tihti, et neist vabaneda võiks mõne päevaga?

Loe lisaks  ka   http://www.jooga.ee/huvitavat

 

 

bottom of page