top of page

Joogakursus  „Selja terviseks“

Kursus koosneb  seitsmest osast.

Algus 19.jaanuar 2016.

Toimumisaeg : teisipäeviti kell 19.00.  

Jõhvis, Sompa tn 5a

 

Palun registreeruda 15.jaanuariks aadressil jooga4u@gmail.com või

telefonil +372 51 31 754 

 

Eelnev joogakogemus pole vajalik.

 

Kursuse hind :  70 eurot     

 

 

Kellele ja miks?

 

Kursus on suunatud inimestele, kellel selg väsib väga kergesti, kellel on tihti seljavalud, kellel on vaja taastuda opertsioonijärgselt või traumast aga ka lihtsalt selja pingetest vabanemiseks. 

 

Joogal on selja seisundi parandamisel väga suur potentsiaal. Olen oma praktika käigus näinud, kui häid tulemusi võib saavutada juba väga lihtsate joogaharjutuste regulaarse praktiseerimisega. Enamasti piisab 15-20 minutist päevas, et tervis paraneks. 

 

Tihti ütlevad inimesed, et nad said seljavalust lahti hakates käima jooga rühmatundides. Alati ei pruugi see aga nii olla. Kui inimene teeb rühmatunnis, mis pole otseselt mõeldud seljahädadega inimestele, liiga tugevaid pingutusi ja ei arvesta oma tervisliku seisundiga, võib enesetunne ka halvemaks minna. Samuti ei ole tihti haige seljaga võimalik rühmatundides üldse osaleda.

 

Siinkohal on abiks kursus, kus õpitakse tegema harjutusi, mis on spetsiaalselt suunatud selja seisundi parandamisele. Alustame pehmete liikumistega, mida saab hakata harjutama kohe kui tugeva seljavalu periood on möödas, areneme samm-sammult edasi seisundini, kus valusid enam pole ja saab asuda selga tugevdama, et vältida uusi haigestumisi. 

 

Iga kursuse osa kohta saab inimene kaasa praktikaprogrammi, mida kodus harjutada ja tulemused sõltuvad just sinu enda järjepidevusest. 

 

Osaleja ei tohi olla valuvaigistite mõju all, kuna sellises seisundis võib mitte tajuda oma piire ja võimalus seisundit halvendada on väga suur.                                                                                       

bottom of page